Babai humbi dy femije ne termetin e 6 shkurtit ne Turqi. Shkon ne varreza dhe prek te gjithe me xhestin qe ben

0
58

Vëllai Bilal (16 vjeç) dhe motra Elif Kaçakçı (11 vjeçe) humbën jetën nën rrënojat e shtëpisë së tyre të shkatërruar në Nurdağı të Gaziantep, të goditur nga tërmetet me epqendër në Kahramanmaraş.

Familja la mbi varre 2 pallto të femijeve te tyre, e cila kishte shumë ftohtë diten kur ra termeti dhe se pallto ishte veshja e preferuar e djalit.

Babai Ümit Kaçakçı (41 vjeç) tha: “Ne vijmë çdo ditë dhe i shikojmë rrobat e tyre sipër varreve dhe jemi shume te trishtuar dhe perlotemi. Qe nga ajo dite jeta jone ka ndryshuar dhe jeta jone tashme eshte pa kuptim.