Babai do të rrisë katër djemtë i vetëm pasi gruaja shtatëzën humb jetën bashkë me fëmijën

0
1417

Një baba do të rrisë katër djemt e tij të moshës 9, 6, 4 dhe 2 vjec pasi gruaja e tij humbi jetën gjatë shtatzënis bashkë me foshnjën e saj.

Burri tha se gruaja e tij Lauren kishte një shtatzëni ” të shëndetshme dhe normale por gjendja e saj u përkeqesua në ditët e fundit të lindjes.

Pasi e derguan në spital rreth 40 mjekë dhe infermierë punuan për të shpëtuar 39-vjeçaren dhe foshnjën e saj – e cila më vonë u quajt Hannah. Por tre orë më vonë “e gjithë bota” e tij u rrëzua kur iu tha lajmi se gruaja dhe vajza e tij kishin ndërruar jetë.Ditë më të vështirë nuk kishte pasur në jetën time.

Pas humbjes së gruas dhe fëmijës babai është shprehur se duhet të kujdeset për 4 fëmijët dhe shkollimin e tyre. Jeta është e vështirë tani e kuptojë vlerën e madhe që ka gruaja në shtëpi dhe kujdesi i nënës për femijët. Un po mundohem të kujdesem në maksimum për fëmijët por nëna është nënë dhe humbja e saj ka lene nje boshllëk të madh në familjen tonë.

Perktheu M. C. shijejete.com