Automjeti del nga rruga. Nje grua humb jeten dhe tre te plagosur.

0
87

Nje aksident i rend ka ndodhur mbremjen e sotme ne Vlore ku nje grua ka humbur jeten dhe tre persona jane plagosur.

Ja njoftimi i policisë:
Policia njofton se rreth orës 22:38, në aksin rrugor Selenicë-Vlorë, S. K., rreth 28 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Opel”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe si pasojë ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasja T. K., rreth 69 vjeçe, pasagjere në këtë automjet.

Gjithashtu kanë ngelur të dëmtuar drejtuesi i automjetit si dhe 2 pasagjerët e tjerë, A. K., dhe M. K, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.