As mos e mendoni plazhin: Meteorologia e njohur ben parashikimin e papritur

Sinoptikania Adiola Bani ne nje lidhje direkte ne skype ka treguar se moti dy javet e para te qershorit do te jete i fresket dhe pritet me reshje shiu.

Ndaj sipas parashikimeve e gjithe kjo jave do te shoqerohet me reshje shiu e ulje temperaturash qe edhe te premten mund te kete rebeshe ne zona lokale.

Megjithate per muajin korrik pritet qe temperaturat te kalojne mbi 40 grade per muajin korrik dhe do te jete nje vere e nxehte.

Ndersa kete fundjae ajo tha se temperaturat do te arrijne 30 grade por do te kemi seridh reshje me teper te premten e me pak ne fundjave.

Ne pjesen e pare te qershorit temperaturat pritet te shkojne 28-29 grade dhe tek tuk ndonje dite 30 grade por gjithsesi prania e reshjeve do te na e heqi qejfin e plazhit.

Keshtu qe nese keni menduar perplazh pergatituni te shkoni ne pjesen e dyte te qershorit.