60 vjecari kërkon nuse ta marrë në shtëpi pasi gruaja e la se pinte raki

0
126

Nje lajm i mire per ke do qe te martohet. Nje 69 vjecar kerkon nje partnere te re pasi pinte shume dhe gruaja e para dhe femijet e kane lene vetem.

Ai kerkon nje histori te re dhe nje martese te re.

Agimi: Desha me ju thon, jam 60-vjeç. Me më gjet naj nji për t’u feju, për t’u martu…

Aldo: Do fejesë, pastaj martesë?

Agimi: Ta marr për shpi.

Aldo: E qartë! Po ti 60-vjeç beqar ke qenë apo?

Agimi: Jo kam qenë i martuar, jam nda…

Aldo: Po pse mo Gimo?

Agimi: E kam lon…

Aldo: E le? Ça ndodhi, të mërziti?

Agimi: Pija një çikë unë prandaj. Iku ajo, mori kalamajtë.

Aldo: Ku iku o vlla?

Agimi: Jashtë shtetit.

Aldo: Tani e ke lënë pijen?

Agimi: Po pi…Po ta marr për shpi kismet.

Aldo: Kur të pish ti të të përballojë ë?

Agimi: T’u pa t’u bo tashi!/tvklan