40 vjecarja shtrihet te fle gjumë por familja e gjen pa shenja jete nje ore me vonë

0
1890

BRITANI-Nëna gjendet e pa jete nga vajza e saj.

Kelly Gleeson, 40 vjeç, shkoi në shtrat per te fjetur por nuk u zgjua me.Vajza e saj Madison, 17 vjeç, shkoi për ta kontrolluar atë vetëm një orë më vonë dhe e gjeti atë pa shenja jete.

Familja në panik thirri urgjencen dhe mjeket zbuluan se ajo vdiq nga një emboli pulmonare .

Sipas NHS, një emboli pulmonare ndodh kur ka një enë gjaku të bllokuar në mushkëri.

Mund të jetë fatale nëse nuk trajtohet mjaftueshëm shpejt.

Motra e Kelly-t, Jade, që atëherë ka krijuar një GoFundMe për të ndihmuar në mbledhjen e parave për funeralin.

Ajo tha: “Unë po e hap këtë faqe GoFundMe për t’i dhënë motrës time dërgimin më të mirë që meriton.