21-vjecari vret familjen e tij dhe nipin. 8 të vrarë dhe 10 të plagosur

0
374

Nuk ndalen ngjarjet e rënda në Serbi ku mësohet se një 21 vjcar ka vrarë tetë persona dhe më shume se dhjetë të tjerë të plagosur. I riu është djalë i një oficeri të ushtrisë serbe.

Ai ka ikur në drejtim të pa ditur ku mësohet se forca të medha policie janë në ndjekje të tijë.

21-vjecari ka vrarë edhe të afërmit e tij, ku, dyshohet një nga vëllezërit, kunatën dhe një djalë 12-13 vjeç, që mendohet se është nipi i tij.

Banorët e zonës thonë se i riu ishte si problematik dhe hapte gjithmon probleme ne komunitet.

Por këtë herë ai do ta pësojë keq.