Vendosni ketë në qoshet e shtepisë dhe të nesërmen buburrecat do jenë zhdukur

0
8383

Buburrecat janë insekte të neveritshme, ose thënë më mirë ato që shkatërrojnë shtëpinë, veçanërisht vendet e errëta dhe ato të ngrohta. Ka shumë mënyra të ndryshme që ju mund të shpëtoni prej buburrecave.

Problemi është se shumica e produkteve të krijuara posaçërisht për t’i shkatërruar ato përmbajnë shumë kimikate.

Këto janë shumë të rrezikshme për ju dhe shëndetin e fëmijëve tuaj. Kështu, nëse dëshironi një metodë e cila i zhduk ato sa hap e mbyll sytë dhe pa ju dëmtuar shëndetin, ne kemi një zgjidhje fantastike.
close
volume_off

Përbërësit:
1 qepë
1 lugë çaji sodë buke

Përgatitja:
Prejeni qepën imët dhe hidhni më pas në të sodën e bukës. Përziejini mirë derisa përbërësit të kombinohen me njëri-tjetrin.
Vendosni përzierjen në qoshet e shtëpisë tuaj dhe në banjo. Të nesërmen të gjithë buburrecat do të kenë ngordhur.
Përsëriteni këtë proces çdo ditë derisa të zhdukni çdo insekt nga shtëpia juaj.