Unë 60 vjeç dhe kjo bimë kuroi trupin tim, hoqi yndyrën nga mëlçia dhe më pastroi zorrën e trashë!

0
1296

Të kujdesemi per shëndetin tone me shume se gjithçka tjetër është gjëja më e rëndësishme në jetën tonë.

Me kalimin e kohës, shumë funksione të trupit përkeqësohen, gjë që rezulton me probleme të mëdha shëndetësore.

Për shembull, nqs mëlçia apo zorra e trashë funksionon në mënyrë të parregullt mund të lejojë që toksinat të grumbullohen në këto organe të cilat mund të kenë një efekt serioz negativ në shëndetin tonë.

Ekziston një ilaç natyral që mund të ndihmojë ne shmangien e ketyre problemeve me perberes kryesor panxharin.

Ai përmban një shumëllojshmëri të ushqyesve të rëndësishem për shëndetin tonë.

Panxhari mund të pastrojë mëlçinë dhe zorrën e trashë nga toksinat dhe dhjamin e grumbulluar, të riktheje shikimin, te trajtoje aneminë, si dhe probleme të ndryshme kardiovaskulare.

Përbërësit

2-3 panxhare
2 qepë
Një majë luge kripë
Uthull
Vaj ulliri

Qeroni panxharet dhe ziejini në ujë derisa të zbuten.Pasi ti hiqni lerini te ftohen pak dhe ndajini ne copa te vogla.

Qeroni qepët dhe hidhjani panxhareve, pastaj hidhni pak vaj ulliri, kripë dhe uthull dhe shijojeni kete sallate te mrekullueshme. Konsumimi i kësaj sallate çdo ditë do të pastrojë zorrën e trashë dhe mëlçinë nga yndyrnat dhe toksinat d