Tolluma. Receta e lehtë dhe origjinale

0
50

Perberesit:

100 gr gjalpë
240 gr ujë
2 lugë sheqer
1 majë luge kripë
130 gr miell
3 vezë
2 gr vanilinje
Sheqer pluhur

METODA:
1. Në një tenxhere ku kemi hedhur ujin shkrijmë gjalpin me sheqerin dhe kripën. te gjithe perberesit treten mire

2. Më pas shtojmë miellin dhe e përziejmë.

3. Rrahim vezët me vaniljen dhe pak nga pak hidhini në brumë.

4. Transferoni masën në qeskën e pastiçerisë dhe skuqni churros me forma.

5. Shërbejeni me sheqer te pudrosur ose me salcën e çokollatës .