Temperatura te larta deri ne 41 grade. Ja dita kur ulen temperaturat

0
1471

Për shkak të temperaturave të larta, qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur, lirimin nga detyrat e punës të grupeve të cenueshme të qytetarëve, përfshirë gratë shtatzëna dhe personat mbi 60 vjeç.

Po ashtu dhe ne Shqiperi temperaturat priten te jene shume te larta kete jave ndaj qendroni sa me shume ne hije.

Ky vendim vazhdon të jetë i vlefshëm deri më 27 korrik. “Sipas informacioneve ky muaj pritet te jete me mot te nxehte.

Deri në fillim të javës ne Shqiperi do të mbetemi me temperatura të larta. Të paktën deri ditën e martë do të vijojmë që temperatura 41 gradë Celsisus të jenë prezente në vendin tonë. Më pas do të kemi një lehtësim të lehtë të kësaj vale, por sërish temperaturat e larta do të jenë prezente rreth vlerës 39 gradë Celsius. Kjo vlerë parashikohet të na shoqërojë të paktën deri në fundin e muajit.