Stuhia do të godasë sot vendin, ja zonat të cilat do të preken

0
552

Dita e sotme do të jetë nën ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet të nisë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në ortë e mesditës. Reshje shiu përgjatë zonave të ulëta e në zonat malore reshjet e shiut hera-herë pritet të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive.

Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndersa në brigjet detare hera-herës fiton shpejtësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 12 deri 29°C, në zona e ulëta 13 deri 33°C, në zona bregdetare 17 deri 32°C