Si ti pastroni pllakat dhe ti beni ato si te reja me kete menyre te re pastrimi. Video

0
221

Pllakat janë shumë të ndjeshme ndaj të gjitha llojeve të papastërtive. Mbi to vendosen pluhur, yndyrë, të gjitha llojet e pluhurit dhe lagështisë. Sigurisht, e gjithë papastërtia është më e dukshme në fino ku bashkohen pllakat. Si të merreni me të? Një përdorues i TikTok gjeti një zgjidhje të thjeshtë. Dhe ishte krejtësisht e rastësishme!

Kanali mes pllakave ndryshoi ngjyrën e tij nga gri në të bardhë. Kjo ishte thjesht e pabesueshme! Më vonë ajo përdori një furçë dhëmbësh të zakonshëm për të pastruar papastërtitë e forta. Siç mund ta shihni, ky truk i thjeshtë nuk kërkon as pastrim të gjatë.

@livecomposed Effortless grout cleaning! #cleantok #cleaningtiktok #cleaning #cleaninghacks #cleaningproducts #groutcleaning #hhambassador ♬ abcdefu – GAYLE

Si të pastroni pllakat me mjete shtëpiake?

– Uthulla u kthen shkëlqimin pllakave. Për më tepër, e bën atë në mënyrë që gurët gëlqerorë të mos vendosen mbi to dhe eliminojnë gjasat e mykut. Megjithatë, nuk mund të përdoret shumë shpesh, pasi mund t’i zbehë pllakat me kalimin e kohës.

– Një përzierje e acidit citrik dhe ujit të ngrohtë. Ky është një ilaç për depozitat e gëlqeres apo bigorrin.

– Një pastë e pergatitur me sapun gri dhe sode buke . Fillimisht grijeni sapunin gri dhe trereni në ujë të vluar. Më vonë, shtoni 100 g sodë buke në tretësirë. Ju gjithashtu mund të aplikoni disa pika të vajit tuaj esencial të preferuar. Atëherë kuzhina dhe banjoja do të kenë një erë jashtëzakonisht të këndshme.

– Tretësirë ​​e lëngut për larjen e enëve dhe kripës. Thjesht përzieni të dy përbërësit me raportin 1:1. Një përzierje e tillë do të përballojë shumë mirë depozitat e thara.