Si ti pastroni njollat e veshtira

0
113

Një recetë shumë e thjeshtë për të pastruar dhe njollat më të vështira.
Përzieni pak :

– sode buke

– lëng limoni

– uthull molle

– sapun të lëngshëm

– ujë në një enë.

Sasia e këtyre varet nga madhësia e njollës që do pastroni.
Hidheni masën mbi njollë dhe fërkojeni me një furçë dhëmbësh (jo të përdorur kuptohet 😅).

Pastaj lajeni rrobën si zakonisht.