Si ta pastroni banjen tuaj per 10 minuta. Keshilla nga ekspertja e pastrimit

0
51

Pastrimi i banjës suaj nuk ka pse tju duket si nje pune e merzitshme!

Ekspertja e pastrimit tregon se si te hiqni qafe te gjitha papastertite në sipërfaqe, duke përfshirë dhe lavamanin tuaj.

Pasi te fshini njehere siperfaqen e lavamanit , filloni ta pastroni me sodë buke,me anën e ashpër të sfungjerit dhe me pak sapun enësh.

Me pas shpelani pjesen e mbetur te sodes e do te shihni nje lavaman të pastër që shkëlqen.Pasi te siguroheni se jane larguar te gjitha papastertite sperkatini me nje pastrues cfaredo,duke mos harruar gjithashtu pasqyrat dhe dyert e dushit prej xhami.

Caroline rekomandon përdorimin e një lecke mikrofiber për një pastrim më të përsosur.

Kur bëhet fjalë për pastrimin e tualetit Caroline sugjeroi të hidhni nje gjysmë filxhani uthull dhe ta lini për pesë minuta përpara se te filloni ta pastroni.

Shikuesit e pëlqyen rutinën e thjeshtë të pastrimit, njëri tha: ” Eshte nje metode teper e dobishme nese keni mysafire te papritur!”