Shqiperia lekundet nga termeti. Ja ku ishte epiqendra diten e sotme

0
229

Një tërmet me magnitudë 3.6 Rihter u regjistrua orët e para të mëngjesit 11 km në jug të Vlorës.

Sipas Instituit te Gjeoshkencave goditja u regjistrua orët e para të mëngjesit në 02: 50 me një thellësi 22 km.

Bëhet me dije se tërmeti ka shkaktuar frikë dhe panik te qytetarët e Vlorës. Nga tërmeti që u shënua këtë të hënë fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale