Shqiperia lekundet nga termeti diten e sotme. Ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

0
291

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak më parë në jug të Shqipërisë. Nga të dhënat e para të Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4,1 i shkallës rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 11 kilometra në jugperëndim të Gjirokastrës, pranë Lukovës.

Nuk ka raportime për dëme materiale.

Po ashtu diten e sotme dhe ne maqedonin e Veriut ka pasur lekundje termeti.