Shpërthen sërish Robert Aliaj ben deklaraten e forte per Ronela Hajatin

0
259

I ftuar ditën e sotme në emisionin “Shqipëria LIVE” ka qenë artisti Robert Aliaj.

Teksa ka qenë i ftuar për të komentuar mbi eksperiencën e Shqipërisë dhe këngëtares Ronela Hajati në Eurovision, Aliaj ka mbajtur një qëndrim totalisht kundër dhe radikal mbi performancën e Shqipërisë.

Ai është shprehur se Ronela nuk këndoi por ulëriti, teksa veshja ishte koreografia ishte tipike e klubeve të natës.

“Reagimi im ishte emocional, teksa po kthehesha në shtëpi në një radio kulturore gjatë një debate mbi Eurovizionin, është përmendur edhe çështja e performancës shqiptarë dhe spikeri foli shumë keq. “Unë nuk dua ta shoh këtë shfaqe dhe performancë vulgare vajza ime.”- është shprehur spikeri.

Unë i justifikoj të gjitha komentet sepse edhe një spiker i BBC tha që Eurovizon fillon mer një perdormancë vulgare.

Unë i mbështesë këto lloj vendimesh.

Mua smë pëlqeu asgjë nga performacnë, nuk u këndua por u ulërit, ishte një histeri.

Ajo ishte ulërima e vetme gjatë gjithë natës. Pastaj performance veshja ishte komplet jashtë kontekstit sepse aty nuk përfaqëson veten por shtetin.

Të tjerat ishin të veshur me klas dhe me shumë shije. Koreografia ishte tipike e klubeve të natës.’- tha Aliaj.