Shofere pa eksperienc vetëm 20 ditë me patentë, e reja që humbi jetën bashkë me djalin në Berat

0
391

BERAT – E reja Klaudja Xhaferaj e cila humbi jeten bashkë me djalin e saj pasi ranë në lumin Osum, kishte vetëm 20 ditë që kishte marrë patentën për të drejtuar mjetin.

Edhe pse pa eksperiencë në makinë, 25-vjeçarja u fut në një parakalim të gabuar që i kushtoi jetën bashkë me djalin 6-vjeçar.

Ja pamjet e momentit, ku e reja parakalon jo në mënyrë të rregullt një makinë dhe më pas humb kontrollin duke rënë nga lartësia në lumin Osum.