Reshje te dendura shiu permbysin qytetin. Makinat notojne ne uj. video

0
1123

Kete fundjave i gjith Ballkani eshte shoqeruar me reshje te dendura shiu dhe me stuhi dhe fortune. Si ne Shqiperi Greqi, Kosove dhe vende te tjera.

Por ne Greqi është përfshirë nga reshje të dendura shiu, të cilat kanë shkaktuar përmbytje në qytete të ndryshme të Greqisë.

Sheshet qendrore janë përmbytur, me rrugët që janë kthyer në lumenj.

Gjithashtu erërat e forta kanë rrëzuar disa pemë, duke lënë një sërë lagjesh pa energji elektrike.

Sipas medieve greke, moti i keq ka përshirë Selanikun dhe zonat përreth dhe ishullin e Thasos.