Receta me tre përbërës që eliminon dhjamin ne trupin tuaj

0
592

ush nuk e urren barkun e madh dhe të fryrë? Kushdo që e ka atë, është duke kërkuar një mënyrë për ta “hequr qafe”. Mënyra më e mirë dhe e lehtë për ta humbur dhjamin në zonën e barkut është uji me kastraveca dhe limona. Pija ka pothuajse 0 kalori dhe ndihmon në procesin e tretjes së ushqimit.

Edhe pse trupa dhe pesha të ndryshme kërkojnë marrje të ndryshme të sasisë së ujit, 8 gota ujë në ditë është ende një rregull i përgjithshëm.

Përbërësit kryesorë të pijes si: xhinxheri, kastraveci dhe limoni janë 100% të shëndetshëm dhe të mirë për ju, ndaj niseni sa më parë konsumimin e tij pasi rekomandohet për të gjithë ata që duan të eliminojnë dhjamin nga zona e barkut!

Përbërësit:

2 litra ujë
1 lugë gjelle xhinxher i freskët
1 kastravec i qeruar dhe i prerë në feta
1 limon i prerë në feta
Përgatitja:

Vendosini të gjithë përbërësit në një kanë me ujë.
Lërini të qendrojnë ashtu për 30 minuta. Pas kësaj mund ta konsumoni pijen sa herë që keni etje.