Qytetari nga Kosova shkon ne plazh dhe zhgenjehet nga sherbimi hotelit. video

0
185

Qytetaret qe shkojne ne vendet bregdetare jane te pakenaqur nga sherbimet. Plus dhe cmimet jane shtrenterua shume kete vit. Keshtu ka ndodhur dhe me nje familje ng Kosova qe po klaon pushimet ne Velipoj.

Ata kane prenotuar hotelin plus mengjes dhe darken por problemi eshte se hoteli ja jep ujin me pagese. Dhe kjo gje nuk i ka pelqyer dhe i ka irrutuar pushuesit nga ky sherbim.

Ja si shprehen ata

Shqiptari nga Kosova ankohet:
“Pershendetje, jam ktu tek nje hotel ne Velipoj,kam paguar per ushqim dhe pije ne dy vakte, mengjesin dhe darken si zakonisht mirpo sod nuk na sjellin uj per tu sherbyer thon se duhet paguar me pretekstin se jan ankuar higjiena (o vlla te ja bejm me dije se nuk trjtohet kshtu nje klijent aq me pak nje kosovar i cili ja u di per nder pritjen e 99 tes qe na bet po ja kshtu te na grabisni ne kete form une nuk di ku te ankohem tjeter pos tek ju) ju lutem qe te mbetem anonim”