Qytetari Kosovar ble nje tas fiq ne plazhin e Durresit. Shikoni sa ja fusin tek cmimi

0
1578

Cmimet ne Shqiperi po rriten cdo dite dhe sezoni i plazhit i ka cuar ato shume lart.

Keshtu ka ndodhur dhe ne Durres ku cmimi i fruta perimeve eshte rritur shume ne sezonin e plazhit.

Nje Kosovar ka bler nje tas fiq 10 mij leke dhe eshte cuditur pse ky cmim kaq i shtrenjt.

Eshte e habitshme se pse ne Kosovareve na i rrisin kaq shume cmimet? Te blesh nje tas fiq 10 mij lek eshte e pa pranueshme.

Ja se si shprehet ai: Isha diten e sotme ne plazhin e Durresit dhe pyeta nje shites fiqsh sa kushtojne nje tas fiq. Ai me tha 10 mij lek tasi.U cudita se aty nuk ishin as 500 gram. Shume shtenjt cmimet kete vit.

Te gjithe tregtaret dhe shitesit duhet te jene me te kujdesshemte mos i rrisin cmimet kaq shume.