Pushuesi shkon ne plazh por nuk i beson syve kur shikon sa kushton nje shezllon dhe nje cader.

0
63

Kjo eshte foto qe po cmend te gjithe pushuesit ne vendin tone. Nje plazh shume i lire por me nje ekuacion qe nuk e zgjidh dot njeri.

Pronari i plazhit shenon ne nje tabel 3,00 euro shezlloni 2,00 euro cadra dhe keto komplet bejn 7,00 euro.

Kjo lloj matematike do te cudiste dhe Ajshtajnin apo cdo matematicient. Nje tabel e till te ben per te qeshur dhe tregon se kush i ka zaptuar plazhet shqiptare.

Nje pushues na shkruan:Ju lutem anonim po kjo tabel na kenaqi si me cmime te ulta por dhe me oferta.3 + 2 baraz me 7