Publikohet video e nenes pasi hodhi femijen 11 muajshe ne lum.Ecte sikur s’kishte ndodhur gjë

0
4065

Ajo po ecte sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Një video e re që ka dalë në dritë tregon lëvizjet e 29-vjeçares nga Veria e cila akuzohet se hodhi në Aliakmonas fëmijën e saj 11 muajsh.

Video tregon 29-vjeçaren pak pas vdekjes së foshnjës, duke ecur nëpër rrugët e Verias, sikur të mos kishte ndodhur ngjarja tragjike.

Kamerat e sigurisë tregojnë se ajo hyn në autobusin e KTEL-it, drejtohet tek sporteli dhe pyet nëpunësin për rrugët për në Aleksandri. Më pas shkon në një agjenci të lojërave të fatit dhe pak më vonë kthehet në KTEL nga ku më në fund merr autobusin për në Aleksandri.

29-vjeçarja që hodhi foshnjën e saj në Aliakmonas “pohon ende se nuk kishte qëllim vrasjeje”

Media greke ka publikuar videon nga lëviizjet e nënës pas krimit.

“E pandehura ka dhënë dëshminë e saj spontane. Atë që ai tha më pas, ai vazhdon ta mbajë edhe sot. Ajo që pretendon kjo grua është se nuk ka pasur kurrë qëllim vrasjeje ”, tha Antonis Bideris, avokati i nënës 29-vjeçare që akuzohet se vrau foshnjën e saj 11 muajshe duke e hedhur në Aliakmons.