Pija që heq toksinat e akumuluara në gjendrat limfatike, zorrës së trashë dhe fshikëzës

0
799

Ky çaj rekomandohet të konsumohet çdo mëngjes. Në fund të jeni të sigurt se do të mbeteni të kënaqur nga rezultatet.

Mësoni si ta përgatisni:

Përbërësit:

2 pika vaj limoni
½ lugë kafe me spec djegës të bluar
1/3 lugë çaji me kanellë
1 gotë e gjysmë me ujë
1 lugë çaji shafran i Indisë
pak xhenxhefil
një lugë mjaltëPërgatitja:
Në fillim zieni ujin derisa të marrë një valë. Më pas hidheni në një enë dhe shtoni xhenxhefilin.
Lëreni të qendrojë ashtu për disa minuta.
Shtoni vajin e limonit, kanellën, specin djegës, shafranin dhe mjaltin.
Trazojini dhe shijojeni çajin!