Mjalti shëron kollën e fortë dhe shkrin sekrecionet e trasha nga mushkëritë brenda nje natë!

0
802

Përbërësit:

– Mjalte
– Miell
– Vaj perimesh
– Garzë
– Peceta

Së pari, përzieni mjaltin dhe miellin. Shtoni vajin vegjetal në këtë përzierje dhe ngjisheni . Kur te jete gati, vendoseni në një pecetë dhe me pas se bashku me peceten ne nje nape. Vendoseni kete mbeshtjelle ne gjoks perpara se te shkoni ne shtrat.Kjo shtrese duhet të vendoset pak mbi zemrën.
Vendosjani kete komprese fëmijës tuaj para se të shkoni në shtrat, dhe e lini të qëndrojë për disa orë. Për të rriturit, kompresa mund të qëndrojë në gjoks ose ne shpatulla brenda natës. Për një efekt pak më të fortë, shtoni pak pluhur mustardë në përzierje.

Vendosni disa peshqire pranë shtratin tuaj sepse përzierja do t’ju bëjë të djersiteni shumë gjatë natës. Përmbajtja posedon efekte të forta anti-inflamatore që do të ngrohnin trupin tuaj. Rezultatet do të ndjehen pothuajse menjëherë, madje edhe në fazat e fillimit të një sëmundjeje. Ata do të trajtojnë çdo sëmundje pa efekte anësore negative.
Kur duhet të përdorni kompresen me mjalt? Përmbajtja e mjaltit kryesisht përdoret për trajtimin e kollës. Kjo mund të përdoren për fëmijët nga 6 muaj, por sigurohuni që fëmija juaj të mos ketë sëmundje ose lëndime të lëkurës.