Nena lind femijen gati 7kg. Habit te gjithe mjeket e maternitetit

0
691

Një foshnjë e kurorëzuar si e porsalindura e tretë më e madhe në Britani, u lind me peshë me peshe 6.7kg.Te gjithe mjekut u cuditen nga pesha e tij dhe sa i madh ishte.

Alpha lindi me prerje cezariane më 28 tetor të vitit të kaluar, duke peshuar 6.7 kg duke e bërë atë të porsalindurin e tretë më të madh në Britani dhe te gjithe boten.

Pavarësisht se nuk është ende gjashtë muajsh, djali i madh Alpha – i cili tani peshon 10 kilogramë, tashmë ka veshur veshje të dizajnuara për fëmijët 9-12 muajsh.

Mamaja Cherral Mitchell, 31 vjeçe, i tha Sun se ai ha shume dhe eshte llups.

Tani Alpha-s i pëlqen të hajë biskota me qull edhe pse shumica e foshnjave nuk e bëjnë këtë deri në javën e 26-të.

Cherral tha: “E dinim se ai do të bëhej një djalë i madh pasi barku im ishte shume i madh.