Nëna e 43 vjecarit tregon ngjarjen për herë të parë se si kunati vrau kunate. Videon

0
2633

Pas ngjarjes se rende qe ndodhi diten e djeshme ku kunati vrau kunaten diten e sotme nena e 43 vjecarit qe beri masakren tregon ngjarjen se si ndodhi.

Ajo tregon dhe biseden me djalin disa ore para ngjarjes.

Nena eshte shprehur se:“Darkën që u ndamë kaluam shumë mirë, nuk kishim asnjë konflikt. Po fliste,me Migenën, për me marrë një shtëpi. Ikëm pastaj me flet gjumë. U çova në tre të natës kur hapa derën pashë Landin gjumë. I thashë ça ke, më tha që nuk kishte gjumë. I thashë të shtrihet dhe të çohet nesër të blejmë ca pula se kishte Erjoni dhe Migena ditëlindjen e t’i festonim të dy ditëlindjet së bashku. Mirë tha Rolandi. Në 11 e kishte Erjoni me 13 e kishte Migena. Sapo u shtriva, nuk zgjati gjysmë ore, dhe dëgjova një krismë. U çova shkova te dhoma e Migenës, po qante goca, Landi ishte në korridor. Nuk pashë as gjak as asgjë. Ma tha çuni me gojën e vet se e ka vrarë Migenën”

Shikoni videon e plote