Mjeku tregon trukun se si ta largoni eren e hudhres

0
223

Një mjek i shëndetit të zorrëve ka zbuluar pse aroma e hudhres mund të mbetet në gojën tuaj, ndonjëherë gjatë gjithë ditës.

“Ndërsa hudhra lëviz përmes tretjes suaj, nënproduktet e hudhrës thithen në qarkullimin e gjakut dhe barten në mushkëri”, shkroi Dr Megan Rossi në një postim në Instagram .

Dr Rossi zbuloi një truk të thjeshtë për të larguar gjurmët e mbetura të tij nga fryma juaj.

Sipas mjekut të shëndetit të zorrëve, gjithçka që duhet të bëni është të hani një mollë

Kimikatet bimore në këtë frut freskues – të cilat përfshijnë kuercetinën – “është treguar se ndërveprojnë me përbërjet e squfurit në hudhër, duke e aromatizuar atë aromë të veçantë”, shkroi Dr Rossi.

NEse nuk keni molle sugjeroi të përtypni pak marule, spinaq ose majdanoz për të freskuar frymën tuaj.