Metereologet bejn paralajmerimin. Ja sa do shkojne temperaturat per 5 ditet qe do et vijnë. Tabela

0
590

Vendi javën e ardhshme do të ketë ndikimin e masave ajrore të të nxehta.Temperaturat do te shkojen deri ne 39 grade dhe beni kujdes kur qendroni ne diell.

Këto masa do të sjellin orë të gjata me diell dhe rritje temperaturash veçanërisht në mesjavë. Vranësirat e mesditës në male lokalisht do të sjellin shi të dobët.

Era do të fryjë nga juglindja e perëndimi e lehtë e mesatare në bregdet. Valëzimi në dete i forcës 2 dhe 3 ballë.