Me rëndësi jetike! Ja si të pastroni zorrën e trashë nga papastërtitë

0
981

Mjekët thonë se detoksifikimi i trupit çon në një mënyrë jetese të shëndetshme. Për këtë arsye, ju do të jeni në gjendje të luftoni sëmundje të ndryshme.

Pasi sëmundjet e vazhdueshme janë zakonisht për shkak të akumulimit të toksinave në trup, të cilat, ndër të tjera sjellin akumulimin e fekaleve për shkak të ushqyerjes së dobët dhe stresit.

Mësoni fuqinë shëruese uthullës së mollës:

Ajo përmban shumë vitamina, minerale dhe kalium, që ndihmojnë në procesin e spastrimit dhe në lëvizjen e zorrëve.

E përpos kësaj, uthulla e mollës është gjithashtu një antibiotik natyral që mbështet sistemin tuaj imunitar për të luftuar mikrobet, bakteret e huaja dhe ndihmon në parandalimin e viruseve që mund të lindin.

Pastrimi i zorrëve me uthull molle dhe mjaltë

Kjo është një pije që mund të realizohet në kushte shtëpie. Rekomandohet të pihet çdo mëngjes, për të pastruar zorrën e trashë dhe për të filluar ditën e balancuar dhe të freskët.

-Valoni në një enë ¼ litër ujë.

-Shtoni 2 lugë uthull molle, pastaj 1 lugë gjelle me mjaltë.

Kjo do t’ju ndihmojë të eliminoni tërësisht, të gjitha papastërtitë.