Me ne fund 91 vjecari gjen dashurin e vertete pas 4 divorceve

0
55

Dashuria nuk njeh moshë dhe Rupert Murdoch është prova e qartë. Në moshën 91-vjeçare dhe me katër martesa të dështuara, manjati ka gjetur sërish dashurinë. E përjavshmja Chi ka publikuar pamjet që e portretizojnë atë në qëndrime intime me Anne-Leslie Smith, 25 vjet më e re. Në plazhin e Barbados, të ftuar në vilën e një miku të pasur, ata lahen së bashku dhe më pas dalin nga uji të kapur për dore.

Në gusht, Rupert Murdoch finalizoi divorcin nga gruaja e tij e katërt, Jerry Hall (ish-gruaja e Mick Jagger ), por ai nuk mendoi fare për të qetësuar zemrën e tij. Në nëntor, ai u takua me muzikanten dhe prezantuesen e radios Anne-Leslie Smith në Kaliforni. Mes tyre pati dashuri me shikim të parë dhe ata nuk u ndanë më. Ata kaluan Krishtlindjet së bashku në vilën londineze të manjatit dhe më pas u nisën për pushime në Karaibe, të ftuar në shtëpinë e Baron Anthony Bamfors. Anne-Leslie Smith ka pas shpatullave dy martesa dhe një jetë të trazuar. Martesa e parë përfundoi në divorc, ndërsa burri i dytë i vdiq. Besimi e ka ndihmuar shumë për të kapërcyer vështirësitë e jetës dhe prej vitesh është shumë aktive në bamirësi.

Rupert Murdoch është përballur me martesat dhe divorcet për 70 vjet. Martesa e tij e parë u festua në vitin 1956 me stjuardesën Patricia Booker, me të cilën kishte vajzën e madhe Prudence dhe në 1967 erdhi divorci i parë.

Vetëm pak muaj pas divorcit të tij të parë, Murdoch u martua me gazetaren dhe shkrimtaren skoceze Angela Torv. Dashuria e tyre solli tre fëmijë: Lachlan (trashëgimtar në krye të perandorisë mediatike të sipërmarrësit), James dhe Elisabeth. Edhe kjo martesë nuk ishte e destinuar të zgjaste dhe në vitin 1999 ata i thanë lamtumirë njëri-tjetrit.

Dy muaj nga divorci i dytë dhe Rupert Murdoch ishte gati ëpr një të re. Gruaja e tretë është kinezja Ëendi Deng, 38 vjet më e re. Martesa zgjati deri në vitin 2013 dhe i dha manjatit dy vajza, Grace Helen dhe Chloe (të përjashtuara nga biznesi familjar dhe të likuiduara me një shumë të madhe). Marrëdhënia e tyre përfundon pas një skandali kur marrëdhënia e Ëendi me ish-kryeministrin britanik Tony Blair, një mik i ngushtë i familjes dhe kumbari i të lindurve të tyre të parë, del në qendër të vëmendjes. Gruaja ka qenë prej kohësh nën vëzhgim nga shërbimet sekrete amerikane me dyshimin se ishte spiune e Kinës.

Në vitin 2016, Rupert Murdoch martohet me aktoren dhe ish-supermodelen Jerry Hall, e sapo divorcuar nga Mick Jagger. Të dy ishin takuar rreth 6 muaj më parë në Australi, të prezantuar nga një motër e sipërmarrësit. Divorci erdhi gjashtë vjet më vonë.

Takimi me Anne-Leslie Smith ka hapur një kapitull të ri në jetën e sipërmarrësit.