Leu duart me manikyr. 36 vjecares i ndodh belaja e madhe

0
189

Një nënë ka treguar se si tani mezi mund t’i përdorë duart pasi vuante nga një reaksion alergjik i dyshuar ndaj produkteve të thonjve.

Lisa kishte bërë manikyr të rregullt me ​​xhel për vite pa asnjë problem.

Por gishtat e 36-vjeçares u inflamuan dhe thonjtë filluan të zhvishen. Madje një gisht u bë vjollcë, duke e lënë atë të frikësohej se do ta humbiste.

Mjeku i zonjës Dewey e diagnostikoi atë me një infeksion bakterial mirëpo, pas një manikyr tjetër muajin e kaluar, ajo ka mbetur me gishta ‘shumë të rënduar’ dhe mezi i lëviz duart nga dhimbjet.

Zonja Dewey, e cila punon si pastruese e NHS, tani beson se ajo ka një alergji ndaj një produkti në manikyrin e thonjve me xhel – një problem në rritje i theksuar nga dermatologët muajin e kaluar .

Ndaj mjeket i kane thene te mos perdor me manikyr dhe te mos perdor xhel per thotnje pasi mund te jete fatale per te. Pasi keto produkte jane me kimikate.