Lëkundje tërmeti në Shqipëri diten e sotme, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

0
435

Një lëkundje sizmike rarportohet se është ndjerë në qytetin e Durrësit, pak minuta më parë.

Sipas EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë i shkallës rihter. Epiqendra e saj ka qenë 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë në Durrës dhe Kavajë.