Lajm i mire.Rikthehen reshjet e shiut, ja cfare moti na pret në fundjavë dhe javen qe vjen

0
806

Sipas metereologut te MeteoAlb, Hakil Osmani, pritet qe diten e neserme te kemi reshje shiu ne pothuajse te gjithe vendin ndersa temperaturat do te shenojne nje renie te ndjeshme me 6 grade celicius.

Te shtunen dhe te dielen vranesirat kalimtare do te mbeten prezente ne zonen jugore, ndersa persa i perket zones bregdetare dhe zones se ulet pritet mot i qendrueshem me diell por here pas here dhe vranesira kalimtare.

Javen qe vjen do te kemi luhatje te temperturave me 1-2 grade celcius por jo te ketyre temperaturave te larta qe kaluam.

Per me teper shikoni Videon