Konsumojeni sa më parë këtë pije me shafran për të larguar parazitët dhe për të rregulluar metabolizmin tuaj

0
595

hafrani është një nga suplementët më aktivë të njohur deri më tani për shkak të vlerave të panumërta ushqyese që ka për trupin dhe trurin. Ja disa prej tyre:

Përmban komponime bioaktive me veti medicinale të fuqishme
Përmirëson funksionin dhe ul rrezikun e sëmundjeve që prekin trurin
Ndihmon në parandalimin e kancerit
Lufton depresioninReceta

Eliksiri me shafran, uthull molle dhe mjaltë

Përbërësit:
4 gota me ujë
¼ filxhan mjaltë
¼ filxhan me uthull molle
1 lugë shafran
Pak piper të kuq

Udhëzime:
Hidheni ujin në një një tenxhere të vogël dhe ngroheni me nxehtësi mesatare
Largojeni nga vatra dhe shtoni mjaltin.
Më pas shtoni uthullën e mollës, shafranin dhe piperin e kuq.
Hidheni përzierjen në një kanë dhe vendoseni në frigorifer.
Konsumojeni sa herë ta shihni të nevojshme.