Këto 6 simptoma tregojnë që zorrët tuaja janë plot me parazitë! Ja si t’i largoni

0
422

Doktorët zakonisht përshkruajnë medikamente që duhet të eliminojnë krimbat, por megjithëse janë kryesisht të suksesshme, shumica e tyre kanë efekte të padëshirueshme.

SYMPTOMAT KRYESORE TË INFEKSIONEVE PARASITARE NË ZORRE JANË:

•barku i fryrë

•Erë e keqe nga goja

•fryrje të barkut pas vaktit

•humbja e oreksit

•të vjella

•kruarje në anus mukusit

•ënjtje në nivelin e syrit,

•migrenë

KARROTA

Grini 2 karrota dhe hani ato për të vrarë parazitët në zorrë tuaj dhe për të parandaluar infektimin e mëtejshëm.

LIMON DHE MENTE

Përzieni një filxhan me lëng frutash, kripë dhe lëng limoni dhe pini përzjerjen për të eliminuar infeksionet parazitare.

ARRE E KOKOSIT

Konsumoni arrë kokosit çdo ditë për një javë për të vrarë parazitët në stomak.

FARA LEMONI

Shkrini disa fara limoni në një paste, pastaj shtoni atë në një gotë me ujë dhe pini përzierje për të eliminuar parazitët.

DOMATE

Shtoni pak kripë dhe piper të zi në një domate dhe hani çdo ditë për të parandaluar infeksionet fungale dhe parazitare në trupin tuaj.

HUDHER

Përtyp disa thelpinj hudhër për të eliminuar në mënyrë efektive parazitët e zorrëve. Hudhra ka veti të fuqishme antibakteriale dhe antifungale të cilat mund të eliminojnë parazitët.