Ja si të hiqni kallot dhe infeksionet fungale të këmbëve, për 1 ditë me 2 përbërës natyral

0
2440

Infkesionet fungale të këmbëve janë një problem shumë i përhapur dhe mund të prekin njerëzit e të gjitha moshave. Megjithëse ato mund të trajtohen me antibiotikë të ndryshëm që merren përmes gojës, siç ditet antibiotikët mund të shkaktojnë shumë probleme anësore.

Ekziston një metodë natyrale që mundëson heqjen e infkesioneve fungale dhe kallove nga këmbët, pa asnjë efekt anësor.

kembe infeksion fungalGjithçka që ju duhet janë sodë buke, uthull molle dhe ujë i ngrohtë.

Në një legen me ujë të ngrohtë, shtoni 1 gotë me uthull molle dhe mbajini këmbët për 20 minuta. Thajini më pas ato me një peshqir.

Në një legen tjetër me ujë të ngrohtë hidhni 3 lugë gjelle sodë buke dhe mbajini këmbët përsëri për 20 minuta.

Me anë të një prefse thonjsh dhe dhe lime, pastroni lëkurën e vdekur të këmbëve. Lyejni këmbët më pas me një krem të butë hidratues dhe rigjenerues. Përsëriteni këtë metodë 2 herë në javë.