Industria kozmetike po fsheh këtë recetë të mahnitshme që eliminon rrudhat e lëkurës

0
605

Me kalimin e viteve trupi pëson ndryshime dhe përballet edhe me probleme shëndetësore.

Lëkura humbet elasticitetin dhe fillon shfaqja e rrudhave. Kjo është ajo që i frikëson më shumë gratë nga plakja.

Në ditët e sotme, industritë kozmetike po lobojnë në mënyra nga më të ndryshme për të reklamuar kremrat që supozohet të trajtojnë këtë dukuri.

Ato gjenerejonë shumë para nga produktet që shesin në mbarë botën.

Megjithatë, këto kremra janë shumë të kushtueshëm dhe kjo është pikërisht arsyeja se pse shumë pak njerëz i blejnë ato.

Receta më të cilën do t’ju njohim më poshtë do t’ju ndihmojë të eliminoni të gjitha problemet e lëkurës të shkaktuara nga plakja.

Përbërësit gjenden me siguri në kuzhinën tuaj dhe kanë kosto të papërfillshme.

Kjo maskë do të furnizojë lëkurën tuaj me të gjithë përbërësit e nevojshëm ushqyes dhe do ta bëjë atë rrezatuese.

Përbërësit:

1 lugë gjelle mjaltë

2 thelpinj hudhër

2 lugë gjelle argjilë pluhur

Përgatitja dhe përdorimi:

Qëroni hudhrat dhe bëjini pure.

Ngrohni mjaltin në një enë të vogël dhe më pas hiqeni nga zjarri. Shtoni në të hudhrat dhe argjilën pluhur.

Nëse përzierja është shumë e trashë mund ta holloni me disa pika vaj bajame ose ulliri. Lajeni fytyrën me sapun dhe më pas thajeni me peshqir.

Aplikojeni maskën dhe lëreni të veprojë për 30 minuta.

Lajeni më pas fytyrën me ujë të pastër disa herë. Ruajeni përzierjen në një enë qelqi.

Përdoreni 3 herë në javë, përgjithësisht në mbrëmje.