I gjen belaja policet ne Bulqiz. Han dajak se gjobisin makinen Land Rover

0
27

Nje shofer eshte gjobitur ne Bulqiz pasi ka parkuar makinen ne betonale.

Pas kontrolleve te policise gjate dites kane pare kete makine ku ajo ishte jashte normave rrugore dhe menjeher e kane gjobitur ate.

Me pas shtetasit E. L., Q. L. dhe I.L. i jane afruar policeve dhe nuk e kane pranuar gjoben dhe ata kane goditur policet rrugore.

Por shtetasit E. L., 36 vjeç; Q. L., 52 vjeç ; I.L., 19 vjeç jane arrestuar, ata jane banues në fshatin Dragu, Bulqizë. Dhe materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme.