I dashuri i kerkoj 35 mij sterlina se kishe nene e semur. Por 59 vjecarja nuk e besoj se cfare i bente parat ai

0
597

Gruaja thotë se ishte mashtruar nga ish i dashuri saj i cili pretendonte se nëna e tij kishte nevojë per 35 000 paund për trajtimin e nje semundje por ajo e kuptoj vone qe ky ishte nje mashtrim.

Alison u njoh me ish boksierin turk Umit Sucu në 2018.

Sucu mblodhi më shumë se 14,000 £ ,veprim per te cilin u denua dhe ju detyrua ti kthente Shumen e marre Znj Wood.

Ish-boksieri – i njohur përdori parate per te permiresuar stilin e tij te jeteses dhe per te ber pushime.

Sucu-t iu dha një dënim me kusht në fillim të këtij muaji dhe iu tha të paguante një total prej 14,600 £ – por Alison pretendon se asaj i detyrohet të paktën dyfishi i kësaj shume duke u shprehur :’Unë u verbova nga ajo që mendoja se ishte dashuri, por tani e shoh se kush është ai në të vërtetë. Me vjen turp që m’u desh aq kohë sa ta kuptoja.’

Sipas Alison, gënjeshtrat e Sucu-t filluan të zbuloheshin kur ajo u ndesh me ish të dashurën e tij një vit pas lidhjes se tyre ,e cila i tregoi asaj se ishte ende i martuar.me pas vizitoi vendin e punës së gruas së tij, me të cilën ai pretendonte se ishte divorcuar, dhe konfirmoi se ata jetonin së bashku në një shtëpi.

Sucu u kap në tetor 2020 dhe u deklarua fajtor për dy akuza për mashtrim duke u denuar me dy vite heqje lirie .

Mashtruest i iu urdhërua gjithashtu t’i kthente 7,120 £ Alison-it pasi gjykata pranoi se ai i kishte rimbursuar tashmë 9,000 £ para dënimit.

Por ajo pretendon se kjo është më pak se gjysma e asaj që i detyrohet në të vërtetë – dhe shifra reale është rreth 35,000 £.

Ndaj mos i besoni meshujve kur ne nje lidhje dashurie kerkojne shuma parash pasi mund te jet nje mashkull mashtrues.