Humbja e 7-vjeçares në Himarë bën jehonë në te gjitha mediat britanike, ja çfarë shkruajnë

0
267

Media britanike “The Mirror” ka pasqyruar ngjarjen që ndodhi në brigjet shqiptare, ku humbi jetën Jonada Avdia, vajza 7 vjeçare e goditur nga skafi i shefit të policisë, tashmë të shkarkuar dhe përjashtuar, Arjan Tase.

Sipas Mirror, 7-vjeçarja Jonada Avdia, jetonte në Barking, në lindje të Londrës.

“Një vajzë e re britanike ka humbur jetën në një aksident të tmerrshëm pasi dyshohet se u godit nga skafi i një polici jashtë shërbimit teksa po pushonte në Shqipëri.

Ai zbuloi gjithashtu një bisedë prekëse që kishte bërë me babain e vajzës, Bledarin.

Ky është rasti i tretë në një muaj ku skafet në plazhet e Shqipërisë u shkaktojnë aksidente turistëve.Ndaj kane keshilluar britaniket qe te bejn kujdes ne plazhet shqiptare se nuk ka siguri dhe as roje.