Humb jeten femija 13 vjecar duke luajtur futboll me ekpin e tij

0
361

Një futbollisti 13-vjeçar nga Kallithea humb jeten teksa binte pa ndjnja teksa vraponte për të kapur topin në fushë, në një ndeshje futbolli në Naked of Eretria. Ngjarja ndodhi të premten në mesditë.

Z. Zervas është një nga mjekët e Qendrës Shëndetësore të Aliverit që vrapoi për të ndihmuar me kolegët e tij 13-vjeçarin, e përshkruan përpjekjen si mbinjerëzore të mjekëve për të shpëtuar fëmijën.

“Sapo u njoftuam për fatin e fëmijës vrapuan të gjithë në Qendrën Shëndetësore dhe gjendjen e tij ishte kritike. I dhamë ilaçe por fëmija tashmë e kishte humbur betejën për jetën”, thotë Zervas.

13-vjeçari mori pjesë në një turne futbolli mes ekipeve të fëmijëve në Eretrisë. Në një moment teksa vraponte për të kapur topin, sipas dëshmitarëve okularë të ngjarjes , fëmija humbi ndjenjat dhe ra në fushë.