Hudhra, antibiotiku më i mirë që largon parazitët nga zorrët. Ja si dhe kur duhet të përdoret

0
354

shtë thënë disa herë edhe në postimet e mëparshme që hudhra është një nga antibiotikët më të fuqishëm natyral.

Ajo sjell përfitime të shumta shëndetësore si:

Rigjeneron qelizat e lëkurës

Detoksifikon trupin

Rrit sistemin imunitar

Pastron zorrët nga parazitët

Trajton dhe parandalon infeksionet e rrugëve të frymëmarrjes
Heq krimbat nga zorrët
Trajton dhe parandalon sëmundjen
Alzheimer
Trajton dhe parandalon shfaqjen e infeksioneve të ndryshme në trup etj.

Hudhra duhet të përdoret në çdo gatim, në supë, gjellë apo mish. Nëse vuani nga parazitët e zorrëve, do t’ju rekomandonim të konsumonit një thelb hudhër çdo darkë. Nëse keni probleme me stomakun apo hudhra ju shkakton siklet, ju duhet të konsultoheni me mjekun përpara se ta konsumoni atë.