Flet per here te pare nusja nga Librazhdi pasi e rrahu vjehrri me vjehrren. I tregon te gjitha

0
281

Historia e nuses nga Librazhdi, e cila u kap nga vjehrri dhe vjehrra duke tradhtuar bashkëshortin, u bë kryefjalë e medieve këto ditë.

20-vjeçarja ka folur sot për herë të parë, në lidhje me ngjarjen e rëndë, duke pretenduar se atë e kishin droguar atë natë dhe se nuk mbante mend asgjë.

Ajo pohoi në “News24” se me djalin, protagonist në video kishte një muaj lidhje dhe se të dy pas ngjarjes, janë dhunuar nga familja e bashkëshortit.

Pjesë nga biseda:

Nusja: Prej 3 vitesh e martuar. Më mbushën mendjen dhe nuk e dija se cafeë do të ndodhte më mbrapa. Familja e burrrit dhe babi im ma mbushën mendjen.

Unë punoja në Togëz, ata më shihnin atje dhe më njohën. Kur u fejuam bashkëshorti ishte në Gjermani. Pas martese vetëm një ditë kam qëndruar me burrin. Kur jemi martuar, kemi qëndruar vetëm një muaj.

Pyetje: Ti qëndroje me vjehrrin dhe vjehrrën?

Nusja: Po qëndroja me ta dhe ata donin të mbanin si shërbëtore.

Pyetje: Jetonit bashkë?

Nusja:Unë jetoja në kat të dytë.

Pyetje: Si është gjendja jote emocionale?

Nusja: Jo e mirë.

Pyetje: Më thuaj se çfarë ndodhi atë natë?

Nusja: Atë natë ika të fle gjumë dhe nuk e di se më droguan.

Pyetje:Pse thua më kanë droguar?

Nusja: Nuk mbaj mend asgjë. Vajta në spital dhe kisha dhimbje trupi.

Pyetje: Ti ke konsumuar darkë dhe u shtrive në dhomën tënde?

Nusja: Nuk ndihesha mirë. Nga ora 10 ishte ai djali aty dhe aty erdhën dhe më kapën me shkopinj.

Pyetje: Ai e dinte që ti ishe e martuar?

Nusja: Jo ai nuk e dinte.Kishim një muaj e gjysmë lidhje.

Pyetje: Personat në video?

Nusja:Ishin shumë njerëz aty. Më hoqën batanijen. Vjehrri më tha një fjalë të pistë.

Pyetje:I the burrit të merrte me vete?

Nusja: I thoja burrit më merr në Gjermani, ai më thoshte jo do të lë te mami.

Pyetje:Je dhunuar atë natë?

Nusja:Po Vjehrra më kapi prej flokësh.Trupin e kam me shenja.

Pyetje: Kush të ka filmuar episodin?

Nusja:Kunati.

Pyetje: Çfarë ke konsumuar?

Nusja:Ata e mohojnë që nuk kemi bërë gjë.

Pyetje:Të kanë kapur ndonjëherë tjetër?

Nusja:Po.

Pyetje:Pse krijove raportin me këtë djalë?

Nusja:Ky më pëlqente dhe thashë mbase krijojmë ndonjë lidhje.

Pyetje:Si ka reaguar pas ngjarjes?

Nusja:Keq. Është dhunuar dhe ai.