Filloi dhe dëbora e parë në trojet Shqiptare mëngjesin e sotëm. Foto

0
1935

Ne shume vende te Europes kane filluar reshjet e debores si ne alpet ne Itali apo ne Franc dhe Zvicer. Ndersa mengjesin e sotem bora e pare ka filluar dhe ne Kosove ne bjeshkët Ishtedimit, afër kufirit me Malin e Zi.

Më poshtë mund të gjeni fotografi të realizuara nga Egzon Gashi.Dje në Itali, sot bie bora e parë edhe në Kosovë (foto)

Priten qe temperaturat te bien me shume kete jave dhe vjeshta tashme ka ardhur ne vendin tone. Ditet e nxehta mbaruan dhe 10 diteshi i fundit i shtatorit te jete me reshje shiu dhe ulje te temeperaturave.