E rrahur dhe me shenja dhune/ 26-vjeçarja dërgohet e vdekur në spital, zbardhen detajet e rënda

0
1917

Një 26-vjeçare është dërguar pa shenja jete në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Drenas. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Gllobar të Drenasi

Sipas gazetës Sinjali, nga Emergjenca kanë thënë se ajo ishte në gjendje të rëndë dhe pas ndihmës së parë që mori në Drenas, është transportuar për në QKUK, ku edhe u konstatua vdekja e saj.

Posa Policia është njoftuar për rastin, disa njësi kanë dalë në vendin e ngjarjes, në fshatin Gllobar.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit është iniciuar rasti si “Hetim mbi vdekjen”.