E bija i tregon nënës se daja e kishte ../ E ëma e përzë nga shtëpia, e reja tenton t’i japë fund jetës

0
16963

Greqi- Një 23-vjeçare me aftësi ndryshe ka tentuat t’i japë fund jetës fund, pasi e ëma nuk e besoi kur ajo i tha se ishte ngacmuar nga daja i saj.

Sipas magnesianews vajza ka konsumuar ilaçe për të vrarë veten, por ka shpëtuar për mrekulli, pasi një e afërme e saj e gjeti në një lokal dhe e çoi menjëherë në spital.

“Ai më përdh unoi vitin e kaluar dhe këtë vit”, citohet të ketë thënë 23-vjeçarja para një Gjykate në Greqi.

Gjykata dënoi nënën e vajzës me nëntë muaj burg për ekspozim të vajzës në rrezik.