E bardha e vezës dhe kos, kaq ju duhen për maskën më të mirë hidratuese për fytyrën!

0
645

Mësoni si ta përgatisni këtë maskë vetëm me dy përberës që do hidratojë thellësisht lëkurën tuaj…

Përbërësit:

2 të bardha veze

2 lugë gjelle kosUdhëzime:

Ndani të bardhat e vezëve nga të verdhat e vezëve dhe vendosini ato në një tas.

Shtoni 2 lugë gjelle kos. Përziejini sëbashku dhe vendoseni në fytyrë.

Lëreni në fytyrë për disa minuta dhe pastaj pastrojeni fytyrën me ujë të ngrohtë, më pas me një pecetë të ngrohtë.